Młodzi, którzy planują swój ślub często zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele czeka ich pracy. Rzeczy o których trzeba pamiętać, spraw które należy załatwić jest mnóstwo. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Czy warto zlecić organizację komuś z zewnątrz?

Wedding planner gwarantem udanego ślubu

Dzisiaj coraz częściej w Polsce nowożeńcy korzystają z rozwiązań popularnych na zachodzie od dłuższego czasu. Jednym z nich jest korzystanie z wedding plannera podczas organizowania ceremonii ślubnej.

Niewątpliwie, jeśli tylko nawiąże się współpracę z odpowiednim organizatorem ślubów i wesel można mieć pewność, że wszystko będzie dopięte n a ostatni guzik. Wedding planner jest bowiem osobą lub grupą osób posiadających doświadczenie w organizowaniu ceremonii oraz przyjęć weselnych.

Czym zajmuje się organizator ślubów?

Zwykle wedding planner ma bardzo dużo różnorodnych zadań. Niemniej jednak, tak naprawdę nowożeńcy zawsze indywidualnie ustalają z wedding plannerem zakres jego obowiązków. Rzecz w tym, że niektórzy na przykład wolą samodzielnie zaplanować i przygotować całe wydarzenie lub jego większą części tylko konsultują pewne kwestie ze specjalistą. Inni natomiast rezygnują całkowicie z organizacji czegokolwiek i w pełni polegają na specjalistach.

Opłaty za organizację ceremonii

Trudno wskazać dokładną cenę za usługi wedding plannera. Czynników decydujących o ostatecznych kosztach jest bowiem bardzo dużo. Na pewno znaczenie ma prestiż firmy, z której usług się korzysta. Bardzo istotne jest oczywiście również to, z jakiego zakresu usług organizatora planuje się korzystać. Rzecz jasna, im jest ich więcej, tym większe koszty. Z drugiej strony, samodzielnie organizując sale weselną czy wystój kościoła również trzeba ponieść wiele kosztów. Organizatorzy wesel i ślubów mają natomiast doświadczenie, jeśli chodzi o optymalizację kosztów. Dlatego też, współpraca z organizatorem ślubów ostatecznie może nawet obniżyć koszty ślubu i wesela pomimo konieczności zapłacenia prowizji specjalistom